2017-ий для Київводоканалу особливий, адже саме у цьому році підприємство відзначає своє 145-річчя!

Наша історія

 

________________________________________________
 
 

Так, у 1869 році Київська міська Дума зібрала засідання з питань водопостачання міста, на якому розглянула проекти з Америки та Австрії. Однак у результаті зупинилися на варіанті вітчизняного інженера Аманда Струве. Проект водопостачання Києва був затверджений ще в 1864 році. Але тільки через п’ять років зібрали підприємців, готових фінансувати роботи, та поінформували про можливість будівництва централізованого водопроводу. У січні 1871 року створили акціонерне Київське товариство водопостачання, головою якого призначили Струве.

 

А 22 травня 1871 року урочисто заклали перші споруди централізованого водопроводу. Джерелом водопостачання обрали річко Дніпро, неподалік від Володимирського узвозу.

 

1 березня 1872 року було запущено першу чергу міського водогону. З цього дня підприємство почало брати з абонентів плату за користування водою. Та ця дата стала точкою відліку в водопостачанні Києва. Повністю будівельні роботи завершили у вересні 1872 року.

 

________________________________________________

 

Історія Київводоканалу за 270 секунд 

 

________________________________________________

 

Головні споруди київського водопроводу розміщувалися на Набережній Дніпра, поблизу Володимирського узвозу. Резервуари і водонапірні башти розташовувалися на найвищих точках міста – на Володимирській гірці та в Царському саду.

У цій рубриці щотижня публікуються цікаві факти з історії київського водопроводу.

Також пропонуємо переглянути альбом історичних фотографій: